• +90 224 411 07 58
  • iletisim@simetrikpro.com
Simetrikpro

Ar-Ge Projelerimiz

AR-GE PROJELERİ İLE GELECEĞİMİZE YATIRIM YAPIYORUZ

ASİSTAN TİPİ ENDÜSTRİYEL MANİPÜLATÖR PROJESİ - TÜBİTAK

Üretim alanlarında kullanılan el aletleri, pnömatik ve elektrikli sıkıcıların taşınması ve pozisyonlanmasına yardımcı olan alüminyum gövdeli manipülatör projesi Tubitak tarafından desteklenmiş olup sonraki yıllarında kinematik olarak iyileştirilerek PROMOVING Markasıyla piyasa sürülmüştür.

YÜK SERİSİ ENDÜSTRİYEL MANİPÜLATÖR PROJESİ - TÜBİTAK

Üretim hatlarında, operatörlerin kaldırması sakıncalı olan ağır yükleri içeren proseslerde kullanılır. Paralel kol yapılı, halatlı, servo kontrollü ve elektropnömatik ürünlerin geliştirildiği proje Tubitak tarafından desteklenmiş ve PROMOVING markası altında ürünlerimiz piyasaya sürülmüştür.

PNÖMATİK KOMPAKT KLEMP PROJESİ - TÜBİTAK

Gövde – Kaporta kaynak aparat ve fikstürlerinde sac parçaların sabitlenmesi için kullanılmakta olan kompakt yapılı pnömatik kenet teknolojisi projesi kapsamında çap 50 ve çap 63 klempler geliştirilmiştir. Söz konusu projemiz Tübitak tarafından desteklenmiş olup piyadasa Simvep Markasıyla satılmıştır.

AĞIR YÜK SERİSİ KENET PROJESİ - TÜBİTAK

Gövde – Kaporta kaynak aparat ve fikstürlerinde kullanılan ve üzerine ağır yüklerin bağladığı kompakt yapılı pnömatik kenet teknolojisi projesi kapsamında çap 80, 100 ve 125 klempler geliştirilmiştir. Söz konusu projemiz Tübitak tarafından desteklenmiş olup piyadasa Simvep Markasıyla satılmıştır.

MODÜLER KAYNAK FİKSTÜRLERİ TEKNOLOJİSİ - BEBKA

Gövde – Kaporta kaynak aparatlarının kolay üretilebilir, monte edilebilir ve kullanım sonrası tekrar sökülüp rafa konup yeni bir modelde yeniden kullanılabilir olmasını temin eden modüler fikstür teknolojisi projemiz BEBKA tarafından desteklenmiş olup ürün piyasaya sürülmüştür.

TRANSFORMATÖR ENTEGRE EDİLMİŞ KAYNAK TABANCALARI - TÜBİTAK

Kaporta üretim fabrikalarında sac parçaların nokta kaynak tekniği ile birleştirilmesinde kullanılan transformatör entegre edilmiş olan kaynak tabancaları projesi Tubitak tarafından desteklenmiş olup proje kapsamında endirekt spot kaynak fikstürleri, fikstüre entegre edilmiş kablolu tabancalar da geliştirilerek endüstriyelleştirilmiştir.